Prisaceaua

Intrebari, sfaturi

Distribuiţi
    Mihai
    Admin

Numarul mesajelor : 774
    Data de inscriere : 14/08/2009
    Localizare : Severin

Intrebari, sfaturi

Mesaj Scris de Mihai la data de Mier 30 Sept - 8:54

M-am trezit acum, la 03:30 cu o durere groaznica la degetul mare al mainii drepte. Acum o saptamana mi-am rupt o pielitza de langa unghie si se pare ca s-a infectat. Acum parca imi "pulseaza" degetul. Am zis ca o trece repede, ca-n alte dati, dar de data asta n-a fost asa. Vazand ca se ingroasa gluma mi-am pus un pansament cu spirt medicinal insa se pare ca nu are niciun efect.

Mi-am adus aminte ca nu de putine ori am vazut fete cu leucoplast pe unghii si mi-am zis ca trebuie sa fie tot din cauza vreunei pielite din asta ca, din cate stiu eu, fetele toata ziua isi fac manichiura.
    Asa ca va intreb pe voi care, cred eu, ati fost patite, ce trucuri folositi pentru a va vindeca mai repede?

Vali

Numarul mesajelor : 32
    Data de inscriere : 19/08/2009
    Varsta : 28
    Localizare : dr.tr.severin/bucuresti

Re: Intrebari, sfaturi

Mesaj Scris de Vali la data de Vin 2 Oct - 16:07

mai Mihai...si eu patesc asta destul de des(am o odioasa manie atunci cand sunt stresata sa imi rod unghiile,)si patesc asta frecvenct.Nu este un remediu (sau cel putin nu stiu eu),eu una las sa se vindece singura.Stiu cat poate fii de dureros si de enervant pentru ca atunci cand te lovesti te doare ingrozitor.Insanatosire grabnica(si daca afli vreun remediu zii mai departe)......
    Mihai
    Admin

Numarul mesajelor : 774
    Data de inscriere : 14/08/2009
    Localizare : Severin

Mesaj Scris de Mihai la data de Vin 2 Oct - 16:44

Mi-a spus Crina pe YM de Rivanol. Am cumparat ieri o sticlutza si nise pansament cu Rivanol. E aceeasi chestie. dar parca mai fain este pansamentul fiindca e atasat de un leucoplast.
    Rezultat: s-a dezumflat si nu ma mai doare. Celalalt deget inca ma mai ustura -probabil din cauza ca mi s-a rupt o portiune mare de piele.

Vali

Numarul mesajelor : 32
    Data de inscriere : 19/08/2009
    Varsta : 28
    Localizare : dr.tr.severin/bucuresti

Mesaj Scris de Vali la data de Vin 2 Oct - 17:18

da...chestia cu rivanolul e buna....k este dezinfectant....

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Mier 14 Noi - 2:44